Rahatarkuse veebikonverents "Kas mina juhin raha või juhib raha mind"

28. märts

27.märtsil osalesid üheksandad klassid tipptasemel veebikonverentsil "Kas mina juhin raha või juhib raha mind?".

See on küsimus, mida peaksime kõik endale tihedamini esitama. Oluline on meeles pidada, et tulevik on meie endi kätes ning otsuseid teeb igaüks ise. Raha tähendab vastutust ja meie ise vormime oma tuleviku. Ainuüksi raha omamine ei too vast kellelegi õnne, küll aga võib raha puudumine ja oskamatus sellega ringi käia tekitada muret ja stressi.

Konverentsi avas oma ettevõtjana tegutsemise looga Bolti kaasasutaja Martin Villig. Esinejate hulgas astus üles investor ja rahatarkuse jagaja Raivo Hein, kes kõneles investeerimise ABC-st.  Oma  suhtest rahaga ja rahaasjade korraldamisest rääkis näitleja Elina Pähklimägi.

Paneelis arutasid edu aluste ja ettevõtluse mõju finantskäitumisele mulluste edukate õpilasfirmade vedajad Karmo Liiv (Bikewise), Patrik Roostfeldt (ÕF PELA) ja Eliise Lehtsaar (ÕF Mossy). Sellest, kuidas suhtuda erinevatest allikatest pärinevasse infosse, kuidas kriitiliselt hinnata, mida tõsiselt võtta ja mida mitte ning nii ka pettuste ohvriks langemist vältida kõneles ajakirjanik ja kommunikatsiooniekspert Raul Rebane. Üritust modereeris tuntud TikTokker ja rahatarkuse huviline Andreas Melts. 

Konverentsi lõpus panid osalejad oma rahaga seotud teadmised proovile veebiviktoriinis.