Rühmad

Kombu rühm

 

Nooremas rühmas käivad 2-5 aastased lapsed. Rühma nimeks on Kombu – nimi on tulnud laste poolt välja mõeldud kaheksajalg Kombu järgi.

Kombul on palju sarnast meie rühma lastega – ka tema on teadmishimuline ja uudishimulik, veidi kaval ning isepäine. Ta alles õpib koos meiega tundma ja avastama kõike ümbritsevat. Ta katsetab ja kombib, uurib ning avastab ja tunneb igast päevast suurt rõõmu. Kombu on värviline, pehme ja suur: tema pea on täis küsimusi, millele ta loodab vastuseid saada koos lastega õppides ja mängides. Kombu käest saime ka teada, miks on meie maja ümber nii palju kive. Nimelt kunagi ammu-ammu jäätus ookean, kus Kombu elas ja ta jäi kivi sisse vangi. Aastate pärast hakkas jää sulama, vesi liikuma ja koos veega pääsesid liikuma ka kivid. Kivi koos Kombuga jõudis Rohuneeme kanti. Kombu sirutas oma kombitsad välja nii, et kivitükke lendas. Sellepärast ongi meie kandis palju kive, mõned ka meie maja hoovis. Kombu ise tuli aga uurima, kas leiab endale seltsilisi. Oma suureks rõõmuks kohtus ta meie rühma lastega, kes ta rõõmuga enda sekka kutsusid ja oma sõbraks võtsid. Kombu on kivi sees vangis olles ja mööda merd hulpides näinud ja kuulnud palju põnevat, mida ta on nõus hea meelega jagama – Kombu lugu aina täieneb laste abiga.

 

Misse rühm

Vanemas rühmas käivad 4-7 aastased lapsed. Rühma nimeks on Misse – kaheksajalg Misse järgi.

Kaheksajalg Misse on Püünsi Lasteaia vanema rühma laste enda leiutis. Misse on üliväga uudishimulik ja just see omadus ühendab lapsi kaheksajalaga eriliselt. Kui Misse küsib: “Mis see on?”, siis lastel tekib selle küsimuse juurde veel palju küsimusi: Miks? Milleks? Kuidas?… Ja siis on vahva koos avastada ning vastuseid leida neile paljudele küsimustele. Palju küsimusi tekitas ka Misse päritolu. Kuigi laste väljamõeldis, on tal siiski oma lugu. Kaheksajala koduks on olnud meile kõige lähedamal asuv Pandju saar. Sellelt saarelt jõudis Misse Püünsi lasteaeda parvega läbi seiklusrikka teekonna. Selgus, et kaheksajalg Misse kaheksa toredat kombitsat on täis võlujõudu. Kui kaheksajala kombitsast kinni võtta ja soovida, siis on võimalik endale juurde saada püüdlikust, üksmeelt, uudishimu, naeruhimu, sõbralikkust, iseseisevust ja loovust. Kui lapsed need toredad omadussõnad ritta seadsid, avastasime veel üha vahva asja – väärtuste esimestest tähtedest saab peaaegu kokku: PÜÜNSI LA.